Warning: getimagesize(//visipsichologai.lt/wp-content/plugins/revslider/public/assets/assets/transparent.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/mirika/domains/visipsichologai.lt/public_html/wp-content/plugins/wp-open-graph/output.class.php on line 306

APIE PROJEKTĄ

Specialus projektas, skirtas padėti dėl koronaviruso bei karantino apribojimo įvairių emocinių sutrikimų patiriantiems Lietuvos gyventojams. Tai – portalas, vienijantis geriausius specialistus, galinčius ir norinčius padėti žmonėms, kuriems reikia skubios pagalbos.


 

Emocinių sutrikimų pikas laukiamas ne rytoj, ne po savaitės, o po kelių mėnesių ir, deja, lydės visuomenę ilgai. Todėl labai reikalingos ilgalaikės ir efektyvios emocinės pagalbos žmonėms priemonės. Vaizdo pokalbiai su specialistais, be abejo, yra labai veiksmingas ir naudingas būdas, nes sukuriama maksimaliai natūrali konsultacija. Vaizdo pagalba specialistai turi galimybę jausti akių kontaktą, gali matyti reakcijas, sekti kūno kalbą, atitinkamai taikyti labiau tinkamus pagalbos metodus. Žmonės, matydami specialistą, lengviau įsijaučia į situaciją, greičiau priima pasiūlymus bei randa sau priimtinų sprendimų.

Eugenijus Laurinaitis, gydytojas psichiatras, psichoterapeutas bei grupių terapeutas, Vilniaus universiteto docentas.


Svarbu suprasti, kad emociniai išgyvenimai dėl krizės nėra liga. Tiesiog iškyla sunkūs klausimai, į kuriuos reikia sugebėti sau atsakyti. Būtent psichologas, matydamas situaciją iš šalies, gali padėti rasti atsakymus į kilusius klausimus. Kilus rimtiems iššūkiams, reikalinga greitoji psichologinė pagalba – greitai pasikalbėti su specialistu, kuris padės išvengti gilesnių, sudėtingesnių problemų. Galimybė susisiekti su psichologu per vaizdo pokalbį padeda gauti pagalbą skubiai, išvengiant ilgiau užtrunkančių registracijų. Be to, vaizdo pokalbis kuria labiau organišką, natūralų bendravimą, atitinkamai greičiau randami atsakymai į sudėtingus klausimus.

Linas Slušnys, vaikų ir paauglių psichiatras


Projekto globėjai